פורטל המקינטוש הישראלימקינטוש קו אי אל - פורטל המקינטוש הישראלי - כל הקשור למקינטוש ובעברית. שפע פורומים לתמיכה, חדשות טריות בעברית
פורטל המקינטוש הישראלי - כל הקשור למקינטוש ובעברית. שפע פורומים לתמיכה, חדשות טריות בעברית

שלום  אורח/ת  :::  התחבר  :::   הירשם   ראשון, 17 נוב 2019, 13:30  
  ניווט
· מקניון
· חפש תמיכה בפורומים
· עמוד הבית
· הודעות פרטיות
· חפש
· קשר
· העדיפויות שלך
· פורומים - תמיכה
· הגש חדשות
· סקירות וטיפים
* לוח המודעות החדש
* מחירי יד שנייה

התחברות
כינוי

סיסמא

אינך חבר עדיין? ניתן להצטרף כחבר. כחבר מהשורה אתה זוכה ליתרונות רבים, כמו קביעת סגנון תצוגה, אפשרות להגיב ולכתוב, להציע ועוד תחת הכינוי שלך.

מקינטוש קו אי אל - פורטל המקינטוש הישראלי - כל הקשור למקינטוש ובעברית. שפע פורומים לתמיכה, חדשות טריות בעברית: Forums

macintosh.co.il :: ראה נושא - מעבר למק לאחר 12 שנה מפי סי
 עזרה (FAQ)עזרה (FAQ)   חפשחפש   קבוצותקבוצות   פרופילפרופיל   התחבר לקריאת הודעה פרטיתהתחבר לקריאת הודעה פרטית   התחברהתחבר 

מעבר למק לאחר 12 שנה מפי סי

הגב לנושא    אינדקס הפורומים של macintosh.co.il -> תמיכה כללית
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
yanivd28
חבר חדש
חבר חדש

הודעה   מעבר למק לאחר 12 שנה מפי סי
פורסם: שלישי 03 יונ', 2014

טוב חברים, קצה סבלנותי לפי סי ותקלותיהן, אני רוצה לנסות מק, האם לדעתכם מוצר זה סביר להתחלה ללא השקעת סכומים גדולים?
http://store.idigital.co.il/mac/macmini/mac-mini-2-5ghz-500gb-md387hb-a-b
אין לו חריצי הרחבה
האם אפשר לחבר אותו לתצוגה מרובה? כלומר גם dvi למחשב וגם hdmi לסלון?
האם הוא מספיק מהיר ? למשל כמו פי סי i3 מהירות שעון 3.4 ?
האם המק מבחינת חומרה אמין יותר מפי סי? האם מבחינת מערכת הפעלה המק אמין יותר מווינדוס? איך השירות של איידיגיטל?
יש לי שאלות ירוקות כי זו ההתחלה.
תודה
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
rafukyo
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  

יש לו "חריץ" הרחבה. הוא נקרא thunderbolt. שזה בעצם pci. איליו אפשר לחבר עוד מסך ע"י מעביר midi displat port ל hdmi או DVI. זה מחשב נחמד בתור התחלה. אני הייתי מחליף את הדיסק הפנימי ל SSD. זה משפר ביצועים פלאים. לך על 8 ג'יגה ram והחיים בכלל יהיו יפים יותר. ברוך הבא לעולם שהכל קל יותר בו. לא צריך לריב עם המחשב. בהצלחה.
חזרה למעלה
yanivd28
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  

תודה רבה
זה בעצם אומר שאני קונה אותו וישר אפשר לחבר 2 תצוגות או שצריך לקנות עוד חלק?
בנוסף הדיסק הקשיח הוא מתוצרת אפל? או שגם כאן יש כל מיני חברות שאפשר לבחור?
תודה שוב
חזרה למעלה
rafukyo
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  

צריך לרכוש מעביר כמו שרשמתי קודם.
אפשר לרכוש ולהתקין דיסק ssd לבד, רק אם אתה בעל ידיים טובות. יש ביוטיוב המון סרטי הדרכה איך לעשות זאת.
חזרה למעלה
rozilyo
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  
פורסם: חמישי 05 יונ', 2014

תתחיל מהתחלה

מה הציפיה שלך מהמחשב?
אתה אתה מכיר את סביבת העבודה של מאק לעומת פיסי? (כי הן שונות לחלוטין)
מה השימושים שלך?
האם אתה עובד על תוכנות שנדרש מערכת פיסי?
האם יש תוכנות שאתה לא מוכן לוותר עליהם?

בגדול המערכת הפעלה OS X טובה בהרבה מבחינת התנהלות אבל השאלה היא לאיזה צרכים.
בכל מקרה אם תענה על השאלות הנ"ל יהיה אפשר לענות לך ביותר קלות.

רק שתדע.. שהמפרט של המחשב הוא מצויין וחזק מאוד וסביר שבשימוש יום יומי לא תצתרך יותר מזה.
בנוגע ל8 גי'גה זיכרון.. תרכוש אפל טיוי במחיר הזה ותחבר למסך הטלוויזיה.. שווה יותר מ8 ג'יגה זיכרון (בהנחה שאתה משתמש פשוט שלא מפעיל עמדות עבודה מקצועיות שדורשות המון כח עיבוד)
חזרה למעלה
yanivd28
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  
פורסם: חמישי 05 יונ', 2014

אוקיי
אני שמח לעשות סדר.
אני מצפה שהמחשב יעבוד בלי תקלות , לא חומרה ולא תוכנה כמו שיש בפי סי.
אני עובד קצת על פרמיר ותוכנות לעריכת סרטים, בגדול השימוש שלי במחשב הוא אופיס ומדיה, הוא מחובר למחשב בסלון ואני רואה סרטים מוסיקה וגולש בעזרתו, יש לי כרטיס קול שמעביר לי 5.1 לקולנוע בייתי של קריאייטיב, 2 מקלדות אלחוטיות 2 עכברים אלחוטיים ועוד זוג עכבר מקלדת חוטי, משתמש הרבה בתוכנות שיתוף קבצים טורנט אימיול סולסיק. אוהב להתעסק עם המחשב להרכיב כרטיסים חדשים שיוצאים ולהשתכלל.
בגדול חשבתי על קניית מק ללמידה ולראות אם זה אפשרי מבחינתי להתרגל אליו. כמובן שצריך שהוא יתממשק עם הסמסונג גלקסי מדפסת וכו..
במה שונה סביבת העבודה של המק מהפיסי? מה לדעתך יהיה לי קשה במעבר?
שוב אני מדגיש אחרי אינספור תקלות תוכנה וחומרה פשוט נמאס לי ואני חייב משהו יציב יותר.
אולי יש לי ציפיות מוגזמות אולי אני מאמין לסיסמאות של הפרסומות, אבל עדיין לא רכשתי את המחשב ואני עדיין בודק כמו שאתה רואה.
תודה על העזרה
חזרה למעלה
rozilyo
חבר חדש
חבר חדש

הודעה  
פורסם: ראשון 08 יונ', 2014

סבבה.. אז נתחיל:
1. המק ללא ספק עונה על ההגדרה של ללא בעיות חומרה ותוכנה (כמובן שזה בערבון מוגבל ועלול לקרות גם במחשבים הטובים ביותר). הוא חלק מהיר נוח וצריך הרבה פחות (אם בכלל) תחזוקה מפיסי.
כדי שתקבל פרופורציה - יש לי מק כמעט 3 שנים החלפתי 3 מערכות הפעלה ועדיין המחשב רץ מהר ומעולם עשיתי פירמוט או פעולות חריגות בכדי שיהיה שמיש (אתה יודע נקיון של קבצים שלא יהיה מלא בשטויות אבל זה אובסיסה שלי).
2. עריכת סרטים במק.. טוב נו אין מה להרחיב. זה ה-מחשב - לא נתקע ולא קורס באמצע ויש המון המון תוכנות גם לתחום המקצועי וגם לחובבני כדי שיענו על הצרכים שלך.
3. תדע מראש שאופיס, נכון להיום, לא תומך בעברית מלאה במק. כלומר תוכל לכתוב בעברית והכל אבל זה ממש לא נוח לדעתי ממש לא אלטרנטיבה לאופיס אמיתי.
אבל - ערכת האפליקציות שתקבל עם מק חדש ( iLife + iWork ) הן אפליקציות מצויינות שתומכות בעברית ולצרכי היום יום מהוים אלטרנטיבה לא רעה בכלל לאופיס - מלבד אקסל שלה אין באמת תחליף בעולם. אבל מעבד תמלילים ומצגות טובים מאוד ולאחר שמתרגלים אפילו מתעלים על וורד ופוורפוינט.
4. מדיה.. יש הכל מהכל.. רק תוסף קטן על מנת לנגן קבצי AVI שנקרא פליפ4מק.
5. סאונד תבדוק מפרט טכני אבל אני לא חושב שהוא נופל ממה שאתה מתאר (5.1) - אחרי הכל זה לא משהו חריג.
6. מבחינת קישוריות אין לך בעיה.. אני מתאר שמדובר על יציאות USB סטנדרטיות או BT.
7. קח בחשבון שקשה יותר למצוא למק תוכנות "פרוצות" והנושא הוא פחות פופלארי בקרב משתמשי מק - אבל אני יודע שטורנט עובד מצויין במק ואימיול על הפנים - סולסיק לא מכיר.
8. עם מק לא מתעסקים, לא מרכיבים לא משנים.. גם אין כל כך צורך בגלל התאמת החומרה לתוכנה שנותנת שקט להרבה זמן.
9. אין שום בעיה עם התממשקות עם גלקסי ומדפסות.

10. לעיקר.. סביבת העבודה במק שונה בתכלית! אין התקנת תוכנות כמעט ורוב "ההתקנה" נעשת ע"י גרירה לתקית האפליציות (לא עוד קבצי EXE) וההתקנות עובדות בפורמט DMG. מערכת הקבצים כמעט ונסתרת לחלוטין מהמשתמש, הממשק אחיד גם בתוך אפליקציות צד שלישי שמקפידות על המשך הקו העיצובי של המערכת, רוב העבודה נעשת דרך הדוק (סוג של קיצורי דרך אלגנטים).
הקושי העיקרי הוא להתרגל ולצאת מתפיסת הפיסי הטפשית שצריך להאבק במחשב כל היום.. יש הרבה חורים למשתמש הישראלי שמתקשה לפעמים למצוא אפליקציות שהוא רגיל אליהן - כנ"ל על עברית.. תשכח מזה באפליקציות למרות שמערכת ההפעלה תומכתבממשק עברי מלא.
המערכת מתעדכנת דרך האפסטור ופעם בשנה יש עדכון גדול בחינם!

בגדול המחשב תענוג.. לא משהו שתוכל להכיר בעולם הפיסי הרגיל ואם מאסת בהתעסקות במחשב אז מק הוא התשובה!
אגב במק אין כל כך חשיבות למפרט הטכני כיוון שהוא עובד מצויין על כל מפרט שהוא נמכר בו..

בכל מקרה אני ממליף לחכות חודש או חודשיים עד שתיראה מה אפל מתכננת.. ייתכן שיהיה שדרוג חומרה רציני (ויתכן גם עיצובי) לליין המק שלה - אז אם לא לחוץ תמתין בסבלנות - יהיה שווה בשביל לא להרגיש שרכשת מחשב יקר ועכשיו יצא חדש יותר (מניסיון אישי)

מקווה שעזרתי.. אם לא אשמח לענות על עוד שאלות פה או בפרטי.
חזרה למעלה
הצג הודעות מלפני:   
    הגב לנושא    אינדקס הפורומים של macintosh.co.il -> תמיכה כללית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות - ישראל
עמוד 1 מתוך 1

דלג ל:  

גירסה והתאמה עברית, תוספות ותחזוקה- ראובן מנשרוף ::::: Hebrew MODs by Reuven Mansharoff

פורטל המקינטוש הישראלי - כל הקשור למקינטוש ובעברית. שפע פורומים לתמיכה, חדשות טריות בעברית
זכות היוצרים והקניין הרוחני בעיצוב האתר, קובץ גרפי, טקסט, וכל חומר אחר הכלול בו - הינן של "מקינטוש סי.או.אייל בע"מ" בלבד. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתה של "מקינטוש סי.או.אייל בע"מ" בכתב ומראש.

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner.
The messages & comments are property and responsibility of their posters

You can syndicate our news using the file
backend.php or ultramode.txt